Ałun w proszku Cosmos Natural 150g Najel Powiększ do pełnego rozmiaru

Ałun w proszku Cosmos Natural 150g Najel

Naturalny dezodorant ałun w postaci sypkiej, który reguluje potliwość oraz zatrzymuje rozwój bakterii.

Więcej szczegółów

Najel

Stan: Dostępny

27,99 zł

Naturalny dezodorant ałun w postaci sypkiej, który reguluje potliwość oraz zatrzymuje rozwój bakterii odpowiedzialnych za przykry zapach. Sposób użycia: talk, kąpiele dłoni oraz stóp, do domowego wyrobu antyperspirantu.

Ałun jest występującym w przyrodzie, naturalnym minerałem górskim zupełnie wolnym od zapachu, związków chemicznych i alkoholu. Jego kryształy złożone są z bezpiecznych dla zdrowia soli mineralnych.

Znany człowiekowi od czasów starożytnych i również od tego czasu chwalony za swoje właściwości neutralizujące nieprzyjemny zapach potu. 

Ałun skutecznie przeciwdziała rozwojowi bakterii odpowiedzialnych za nieprzyjemny zapach potu. Dodatkowo, w przeciwieństwie do innych antyperspirantów, zwęża tylko ujścia gruczołów potowych ( a nie blokuje je - co może prowadzić do stanów zapalnych).

Kolejnymi zaletami, których ałun ma wiele, jest bez wątpienia to, że nie plami on ubrań oraz łagodzi podrażnienia skóry - również po goleniu. Dzięki naturalnemu pochodzeniu oraz braku jakichkolwiek dodatków i zanieczyszczeń jest odpowiedni nawet do najbardziej delikatnej skóry, także skóry dotkniętej alergią bądź innymi chorobami.

Zastosowanie:.

Kosmetyk można stosować na każdą część ciała (pachy, stopy, plecy), skutecznie wyeliminujemy w ten sposób problem potu na cały dzień zapewniając sobie komfort. Stosowany może byc również po goleniu aby złagodzić podrażnienia oraz, w przypadku depilacji u kobiet, zapobiec wrastaniu wlosów pod skórę. 

Polecany również do usuwania intensywnych zapachów jak na przykład czosnek i cebula pozostający na dłoniach po krojeniu. W takiej sytuacji należy najpierw umyć dłonie mydłem a następnie spryskać ałunem.

Jego właściwości ściągające i obkurczające naczynia krwionośne powodują, że świetnie nadaje się do tamowania krwawienia z małych ranek (także po goleniu) i zadrapań.

Bezpieczeństwo:

Produkt w 100% naturalny, przebadany dermatologicznie. Nie zawiera sztucznych barwników i substancji zapachowych. Nie zawiera sulfatów (m.in. SLS, SLeS) ani innych detergentów, produktów ubocznych destylacji ropy naftowej (parafina, olej mineralny), parabenów, EDTA, ftalanów. Nie zawiera konserwantów.

Ałun zawiera w swojej budowie związki glinu (podobnie zresztą jak wszystkie inne antyperspiranty). W przeciwieństwie do związków glinu zawartych w komercyjnych antyperspirantach, te obecne w ałunie nie są wchłaniane przez komórki skóry przez co nei wywierają negetywnego wpływy na nasz organizm.

Produkt nie blokuje porów, nie powodując tym samym podrażnień. Jest odpowiedni nawet dla najbardziej wymagającej i wrażliwej skóry. 

pojemność: 150g

pochodzenie: Francja

skład INCI: potassium alum

PAO: 12M od momentu otwarcia opakowania

certyfikat: Cosmos Natural


  • Waga Brutto: 150g
  • Opakowanie: Plastikowy słoiczek
  • Kalsyfikacja produktu: Naturalny